Pisa

BÜYÜK İTALYA – YUNANİSTAN – BALKANLAR – Lüks Otobüs ve Feribot ile

369.00 dan itibaren

SELANİK – NAPOLI – POMPEI – ROMA – FLORANSA – PISA – SIENA – VENEDIK

MILANO – VERONA – LJUBLIJANA – BELGRAD – SOFYA

Lüks Otobüsler ve Feribot ile

3* – 4* Otellerde Konaklama

7 Gece 9 Gün

 • Yorumlar 0 Reviews
  0/5
 • Tatil Stili Tatil Tipi
 • Zorluk Seviyesi Kolay
  3/8
BÜYÜK İTALYA – YUNANİSTAN – BALKANLAR – Lüks Otobüs ve Feribot ile

İtalya ya da resmî olarak İtalyan Cumhuriyeti (İtalyanca: Repubblica Italiana) ya da bazen İtalya Cumhuriyeti, Güney Avrupa’da, büyük ölçüde İtalya Yarımadası üzerinde yer alan bir ülke. Akdeniz’in en büyük iki adası Sicilya ve Sardinya da İtalyan topraklarıdır.

Kuzeyde Alpler bölgesinde Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya’yla kara sınırı vardır. Bağımsız iki Avrupa ülkesi olan Vatikan ve San Marino da İtalya’nın yarımadadaki toprakları içine sıkışmış enklav (bir başka ülkeyle tümüyle kuşatılmış) ülkelerdir. Campione d’Italia bölgesiyse İtalya’nın İsviçre içinde kalan bir eksklavıdır (ana topraklardan ayrı mülkiyet).

Yüzyıllar boyunca çok çeşitli Avrupa uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Etrüskler ve Antik Romalıların İtalya topraklarını kendilerine yurt edinmelerinin yanı sıra, Rönesans hareketi de İtalya’nın Toskana bölgesinde doğmuş ve tüm Avrupa’ya buradan yayılmıştır. İtalya’nın başkenti Roma, yüzyıllar boyunca Batı uygarlığının merkezi olmuş, mimaride barok üslûbunun doğuşuna tanıklık etmiş ve eskiden beri Katolik Kilisesi’nin merkezi olmuştur.

Neler dahil? Neler hariç?
Neler dahil?Fiyata dahil olan hizmetler
 • İstanbul – Selanik – Igoumenitsa – Bari – Roma – Floransa – Venedik – Belgrad – Sofya – İstanbul arası lüks otobüslerle konforlu ulaşım hizmeti.
 • Roma – Floransa – Venedik  – Selanik – Belgrad – Sofya’ da gerçekleştirilecek şehir turları.
 • Roma 3* veya 4* Otelde 2 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama.
 • Venedik (Çevresi) 3* veya 4* Otelde 2 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama
 • Floransa (Çevresi) 3* veya 4* Otelde 1 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama
 • Belgrad 4* Otelde 1 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama.
 • Igoumenitsa – Bari (Brindisi) arası Feribot yolculuğu. (ATS-Pulman tipi koltuk)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri.
 • Araç içi limitli su ikramı
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Gümrük Vergileri
 • Bu turumuzun tüm operasyonu “Viya Travel” tarafından gerçekleştirilmektedir.
Neler hariç?Fiyata dahil olmayan hizmetler
 • Schengen vize ücreti ve servis bedeli 130 EUR (Çok Girişli Schengen Vizesi)
 • Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
 • Seyahat Koruma Paketi (20 EUR) (70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 35 EUR`dur.)
 • Şehir Konaklama Vergileri (Yolcu tarafından otele ödenir)
 • Müze – ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
 • Otellerde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri
 1. 1. Gün İSTANBUL - SELANİK

  Gezimizin ilk günü, 22:00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 22:30’da Mecidiyeköy Migros Önü ve 23:00’da İncirli Ömür plaza önü hareketi ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Dedeağaç – Gümülcine – İskeçe karayolu takip edilerek Selanik’e yolculuk.

 2. 2. Gün SELANİK - IGOUMENITSA

  Sabah saatlerinde Selanik varışı ile panaromik şehir turu; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii, E.Venezelo – P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret sonrası Aristoteles Meydanında serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket. Yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23:30’da hareket. Gece feribot yolculuğu.

 3. 3. Gün BARI (Brindisi) – ROMA (Pompei & Işıklar Altında Roma)

  Sabah yerel saat ile 09.30’da İtalya’nın liman kenti Bari ya da Brindisi’ye varış. Devam eden karayolu yolculuğu ile güzergah üzerinde rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Antik Kent Pompei’yi indirimli fiyatla (75 EUR) gerçekleştirebilme imkanı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüzdek eski halini en iyi yansıtacak şekilde korunmuş, sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanardağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Devam eden yolculukla İtalya’nın başkenti Roma’ya varış.

  Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Kısa dinlenmenin ardından, dileyen misafirlerimiz Rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ekstra Işıklar Altında Roma (By Night) Akşam Turu’na (20 EUR) katılabilirler. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar tepesinden Roma’nın ışıklar altındaki halini fotoğraflama imkanı bulacak, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso, Piazza Del Popolo’yu akşam ışıkları altında görme fırsatını yakalayacağız. Geceleme otelimizde.

 4. 4. Gün ROMA

  Otelde alınan kahvaltının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Programımıza, Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedralini ziyaret ile başlıyoruz. En yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve mimarlık harikası olarak kabul edilen bu kilisede, dünyaca ünlü heykeltraş Michelangelo´nun;  İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anın tasnif edildiği heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Şehirde serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 5. 5. Gün ROMA – (SIENA) – FLORANSA

  Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma. Buluşmanın ardından Floransa’ya yolculuk. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Toscana bölgesinin önemli tarihi şehri Siena turuna katılabilirler. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacak, Siena meydanı ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz (40 EUR). Şehre varışın ardından Floransa şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda; Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası şehir merkezinde şehri yakından keşfetmek ve alışveriş için keyifli serbest zaman. Buluşmanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 6. 6. Gün FLORANSA – (PISA) – VENEDİK

  Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma. Buluşmanın ardından Venedik yolculuğu. Güzergah üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra Pisa turuna katılabilirler. Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan, Campo die miracoli (Duomo meydanı) ve silindir şeklindeki vaftizhane de Pisa’da göreceğimiz yerler arasındadır (40 EUR). Varışımızın ardından Venedik’i tanımak üzere, yürüyerek San Marco meydanına doğru hareket ediyoruz. Misafirlerimizin onaylaması halinde özel Vapuretto’lar ile (15 EUR) tarihi San Marco Meydanına varıyoruz. Varışımızın ardından, Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra Gondol gezisine (25 EUR) katılabilirler. Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları suyun üzerinde gezme ve daha detaylı keşfetme imkanı buluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan, dünyaca ünlü dantel el işçiliği ürünlerin üretilip sergilendiği atölyeleri görüp alışveriş yapabilecekleri ekstra Burano Adası turuna (35 EUR) katılabilirler. Şehir turunun ardından serbest zaman. Buluşmanın ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

 7. 7. Gün VENEDİK – (MILANO-VERONA-GARDA)

  Otelde alınan kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin düzenleyeceği tam günlük ekstra Milano & Verona & Garda turuna (90 EUR) katılabilirler. Gezimizin ilk durağında, İtalya’nın mermer cenneti ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Juliet’in evinin bulunduğu Verona’yı keşfediyoruz. Eski şehir, günümüzde halen konser organizasyonlarına ev sahipliği yapan tarihi Arena, Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanı kentte görülecek yerler arasındadır. Verona gezisinin ardından Milano yolculuğu başlangıcı. Güzergah üzerinde, her mevsimi ayrı özel dünyanın her yerinden gezgin ziyaretçiyi misafir eden, doğal güzellikleriyle ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Sanayi ve Moda şehri Milano kent merkezine yolculuk. Varış ile Milano şehir turu. Şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Duomo meydanına varış. Meydanda, İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Duomo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı keşfi ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki gezimizi noktalıyoruz. Programın ardından Venedik dönüş yolculuğu. Venedik varışı ile otele transfer. Geceleme otelimizde.

 8. 8. Gün VENEDİK – BELGRAD – (LJUBLJANA)

  Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma. Buluşma sonrası Sırbistan yolculuğu. Arzu eden misafirlerimiz, güzergah üzerinde rehberimiz tarafından düzenlenecek olan, Slovenya’nın başkenti 2016 European Green Capital ödüllü extra Ljubljana şehir turuna (25 EUR) katılabilirler. Gerçekleşecek olan panoramik şehir turunda; Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı görülecek yerler arasında kalmaktadır. Devam eden yolculukla Hırvatistan üzerinden Belgrad’a varış ile otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

 9. 9. Gün BELGRAD – SOFYA – ISTANBUL

  Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma. Buluşma sonrası Bulgaristan yolculuğu. Sınır geçişinin ardından Başkent Sofya’ya varış. Varışımızın ardından Sofya Panoramik şehir turu. St. Nedelya, Rotanda, Rus ve Aya Sofya Kiliseleri, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, panoramik turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk’ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü Balo’nun yapıldığı Ordu Evi’ni görüyoruz. Şehir turunun ardından İstanbul yolculuğu başlangıcı. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden ilerleyerek İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.

Selanik Ataturk
Pantheon-at-Night
Colosseum_at_night
Pisa
Pompei
Floransa
Trevi
vatikan
Milano-Duomo
Ljubljana
Sofya
Tarihler Onaylanmış Tarihler Gezi Durumu Gezi Durumu Fiyat 2 Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat Tek Kişilik Oda Fiyatı  
08/11/2019 - 16/11/2019
Müsait
369.00
559.00
25/10/2019 - 02/11/2019
Müsait
369.00
559.00
04/10/2019 - 12/10/2019
Müsait
369.00
559.00
20/09/2019 - 28/09/2019
Müsait
369.00
559.00
06/09/2019 - 14/09/2019
Müsait
369.00
559.00
30/08/2019 - 07/09/2019
Müsait
369.00
559.00
23/08/2019 - 31/08/2019
Müsait
369.00
559.00
10/08/2019 - 18/08/2019
Müsait
369.00
559.00
09/08/2019 - 17/08/2019
Müsait
369.00
559.00
02/08/2019 - 10/08/2019
Müsait
369.00
559.00
26/07/2019 - 03/08/2019
Müsait
369.00
559.00
19/07/2019 - 27/07/2019
Müsait
369.00
559.00
12/07/2019 - 20/07/2019
Müsait
369.00
559.00
05/07/2019 - 13/07/2019
Müsait
369.00
559.00
28/06/2019 - 06/07/2019
Müsait
369.00
559.00
21/06/2019 - 29/06/2019
Müsait
369.00
559.00
14/06/2019 - 22/06/2019
Müsait
369.00
559.00
31/05/2019 - 08/06/2019
Müsait
369.00
559.00
18/05/2019 - 26/05/2019
Müsait
369.00
559.00
26/04/2019 - 04/05/2019
Müsait
369.00
559.00
19/04/2019 - 27/04/2019
Müsait
369.00
559.00
05/04/2019 - 13/04/2019
Müsait
369.00
559.00