Baalbeck

LÜBNAN – Ortadoğu’nun Paris’i Beyrut (3*) – 23 Nisan Özel

399.00 dan itibaren

BEYRUT(3)

Wings of Lebanon Özel Seferi ile

VİZESİZ

23 Nisan Özel Turu

3* OTEL KONAKLAMALI

(Beyrut gidiş, Beyrut dönüş)

3 Gece 4 Gün

 • Yorumlar 0 Reviews
  0/5
 • Tatil Stili Tatil Tipi
 • Zorluk Seviyesi Kolay
  3/8
LÜBNAN – Ortadoğu’nun Paris’i Beyrut (3*) – 23 Nisan Özel

Orta Doğu’nun Paris’i diyen de var, Akdeniz’in eşsiz cenneti de… Doğrusunu söylemek gerekirse Lübnan’ın son yıllarda hızla artan bir popülerliğe sahip bu şirin kenti, tüm bu tanımlamalarını fazlasıyla hak ediyor. Lezzetli sofraları, dünyanın sekizinci harikası olmaya aday Jeita mağarası, baş döndürücü gece hayatı, gösterişli mağazaları ve antik kalıntılarıyla doğuyla batının muhteşem sentezi Beyrut, keyfi uzun süre aklınızdan silinmeyecek güzel bir tatilin tüm dinamiklerini taşıyor…

Lübnan sınırları içerisinde yer alan Beyrut’ta para birimi olarak Lübnan Poundu (LBP) kullanılmaktadır.

Beyrut ile Türkiye arasında zaman farkı bulunmamaktadır.

Beyrut resmi dili Arapça’dır.

Beyrut’ta elbette mutfağı belirleyen mezeleriyle meşhur Lübnan Mutfağı lezzetleridir. Akdeniz karakteristiğinden oluşan zeytinyağı, otlar, sarımsak ve limon, Lübnan yemeklerinde bulunan tipik lezzetlerdir.

Şehiriçi ulaşım taksi ve otobüsler aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak otobüsler eski ve klimasız olduğundan halkın büyük bir kısmı taksileri tercih etmektedir.

*** Pasaportlarında İsrail vizesi veya İsrail’e giriş-çıkış damgası olan misafirlerimizin Lübnan’a girmelerine izin verilmemektedir.

Neler dahil? Neler hariç?
Neler dahil?Fiyata dahil olan hizmetler
 • Wings of Lebanon özel seferi ile SAW-BEY / BEY-SAW gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Tercih edilen otel kategorisinde 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar
 • Alan transferleri
 • Beyrut şehir turu
 • Bu turumuzun tüm operasyonu “SKYHUB” tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Neler hariç?Fiyata dahil olmayan hizmetler
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra Turlar

Ekstra turlar hakkında genel bilgilendirme;

Programda belirtilen ekstra turlar min. 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Ekstra turlar yeterli katılım sağlanamadığı takdirde düzenlenmemektedir. Ekstra Tur fiyatları katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ekstra turlar 3-12 yaş arası çocuk misafirler için %50 indirimlidir ve tur fiyatları yerel acenta tarafından belirlenmektedir.

 1. 1. Gün İSTANBUL - BEYRUT

  Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali önünde saat 07:30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Wings of Lebanon özel seferi ile saat 10:00’da Beyrut’a uçuyoruz. Yerel saat ile 12:00’da Beyrut’a varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz.  Aracımızla yapacağımız kısa bir gezinti sonrası birbirinden şık kafeler, restoranlar ve ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere’e (Downtown) gidiyoruz. Bu bölgede inşa, onarım, düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını üstlenen firma olan Solidere bu bölgeye güncel ismini verirken aynı zamanda çalışmalar esnasında Roma dönemine ait çeşitli eserler bulmuş ve günümüzde modern şehir yapısı içerisinde bunları ziyarete açmıştır. Aracımızdan inerek ve yürüyerek gezeceğimiz bu bölgede, saat kulesi ile meşhur Nejmeh Meydanı, meydanda yer alan tarihi Ortodoks kilisesi, tarihi Roma Hamamı kalıntıları, Osmanlı döneminde kışla olarak inşa edilen ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak görev yapan binaları, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El-Amin camisi göreceğimiz yerlerin başında yer alıyor. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman.  Gecelememiz Beyrut’taki otelimizde.

  3* Mozart Hotel vb. https://mozarthotelbeirut.com/

 2. 2. Gün BEYRUT

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Jeita & Harissa & Byblos Turu’na katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Lübnan Gecesi’ne katılacağız. Bu eğlenceli akşam yemeğinin ardından otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Beyrut’taki otelimizde. 

  3* Mozart Hotel vb. https://mozarthotelbeirut.com/

  Jeita & Harissa & Byblos Turu | 80 € Kişi başı

  Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirüs anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar Finikeliler olmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur.

  Lübnan Gecesi | 80 € Kişi başı

  Yerel sanatçılar, dansöz ve benzersiz Lübnan mezeleri eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz.

 3. 3. Gün BEYRUT

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Baalbeck & Anjar & Ksara Turu’na katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz.

   3* Mozart Hotel vb. https://mozarthotelbeirut.com/

  Baalbeck & Anjar & Ksara Turu | 75 € Kişi başı

  Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede (90 km) Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Bacchus tapınağı dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Jüpiter Tapınağı ne yazık ki zaman içerisinde harap olmuş ve toplam Corinthian tarzı 54 sütun üzerine kurulmuş olan tapınaktan günümüze kadar sadece 6 tane sütunu ayakta kalmıştır. Tapınağın 8 adet sütunu ise Bizans İmparatoru Justinian’ın emri ile 532-537 yılları arasında inşası tamamlanan İstanbul’daki Ayasofya Kilisesinin yapımında kullanılmıştır. Şehirde ilk arkeolojik kazılar 1898 yılında Osmanlının izni ile Alman Kayzeri 2. Wilhem zamanında başlamıştır. Burada yapacağımız gezimiz sonrasında doğal mağaralarda yer alan şarap mahzenleri ile ünlü Ksara şatosuna geçeceğiz. Günümüzde hala kullanımda olan mağaraları gezdikten sonra 1857 yılından beri ürettikleri şaraplardan tatma ve satın alma imkânımız olacak. Bekaa vadisi üzerindeki yolculuğumuzu sürdürerek Anjar kasabasına hareket.

  Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz.

 4. 4. Gün BEYRUT – İSTANBUL

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimizin bildireceği saatte havalimanına doğru yola çıkıyoruz.  Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Wings of Lebanon özel seferi ile saat 17:15’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuyoruz. İstanbul’a yerel saat ile 19:15’te varışımıza istinaden turumuzun sonu.

Baalbeck
Beyrut
Beyrut1
Byblos
Harissa
Jeita
Ksara
Tarihler Onaylanmış Tarihler Gezi Durumu Gezi Durumu Fiyat 2 Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat Tek Kişilik Oda Fiyatı  
20/04/2019 - 23/04/2019
Müsait
399.00
479.00